Promocje

Newsletter

Dopisz się do naszego newslettera. Będziesz wiedział co nowego w Furii.
Nazwa: 

Video

Eventy

Na poniższej stronie prezentujemy każdemu zainteresowanemu eventy i wydarzenia, na których mieliśmy przyjemność się pojawić. A nóż - kogoś to zainteresuje, aby wziąć udział w kolejnej edycji. Dlatego też prezentujemy nasz Kalendarz Eventowy - można zerknąć gdzie i kiedy 'furiowa ekipa' wyruszy aby dobrze się bawić. Zapraszamy z nami!

ExpoShooting 2016 - III Edycja

expo

Miło nam poinformować, że CGF FURIA poraz trzeci weźmie udział w ExpoShooting - Targi Strzelectwa, Militariów i Survivalu! Oj będzie się działo! Masę strzelnic, zawody CQB, militarne planszówki.. Co tu dużo pisać - w dniach 7-9.04.2017 zapraszamy do ExpoSilesia w Sosnowcu! Prawdziwych pasjonatów militariów - i nie tylko - nie może zabraknąć na TAKIEJ imprezie w naszej najbliższej okolicy. Będziemy tam ze swoją strzelnicą oraz sklepikiem!


Więcej informacji możemy znaleść na stronie Internetowej oraz fanpagu organizatora.

Pyrkon 2016

pyrkon

Pyrkon 2016 oficjalnie się skończył.. i dobrze, bo my szykujemy się na następny rok! Możnaby pisac dużo, że było fantastycznie, mangowo, militarnie, juggerowo, wystawowo, starwarsowo i różnie jakoś jeszcze. Ale my wiemy swoje - było zimno, mokro i wietrznie. I dlatego Pyrkon jest największym takim wydarzeniem w naszym kraju - pomimo złej aury my bawiliśmy się przednio i nie możemy się doczekać kolejnej edycji w 2017 roku!

 

Pionek, czyli finały w Neuroshima Hex!

pionek

W ubiegły weekend (12.12.2015) byliśmy na Pionku w Zabrzu. Zrobiliśmy dekorację na finał mistrzostw Polski w Neuroshimę Hex! Tak wielu ludzi zafascynowanych planszówkami i fantastyką - to jest coś, co nam się podoba! Może kiedyś by tak zorganizować Furiowy Dzień Planszówek? Ale czy ktoś pożyczy nam stołów do gry? :)

 

Zakazana Ziemia

zz

Data: 4 październik 2015
Godzina rozpoczęcia: 9:00
Przewidywane zakończenie gry: 15:00
Miejsce: Będzin-Grodziec (tereny po dawnej kopalni - proszę nie mylić z Cementownią-Grodziec)
- pięć 30 - minutowych misji!
- 4 frakcje graczy
- łączna liczba graczy: 20-40 os
- obowiązuje mechanika gry znana z Klanów Podziemia (limit amunicji, możliwość leczenia trafionych graczy, dana frakcje nie zna celów misji innych frakcji, bohaterowie niezależni)
Koszt: 60zł/os
Pakiet podstawowy: replika, gogle, mapa terenu, szarfa przynależności do frakcji, oznaczenie przynależności do gry, zunifikowane oznakowanie osób trafionych.
W cenę gry wliczona jest amunicja na całą grę.
Zniżka: -20zł za własną replikę i gogle (prosimy o podanie takiej informacji w zgłoszeniu).
Limit prędkości wylotowej: 400 fps
Na „Zakazanej Ziemi” nie obowiązują inne zniżki z CGF Furia oraz nie można na niej zrealizować karnetów.
Zgłoszenia mailowe na adres: furia@34fun.pl. W przypadku zgłoszenia grupy osób prosimy o dodanie stosownej informacji (tak by grupa znalazła się w tej samej frakcji).
Obowiązuje pełna przedpłata.
W przypadku złych warunków pogodowych gra zostanie przełożona na inny termin. Gdyby 2gi termin gry nie odpowiadał danej osobie przedpłata zostanie w całości zwrócona.
Osoby nie przestrzegające regulaminu gry będą z niej usuwane bez możliwości zwrotu pieniędzy.
W celu zachowania dobrej jakości gry organizator zastrzega sobie prawo do usuwania z gry osób oszukujących (nie przyznających się do trafień) - takie osoby otrzymają zwrot 50% kosztów gry.
Organizatorzy są sędziami gry, od decyzji sędziów nie ma odwołania. Zależy nam na dobrej zabawie wszystkich graczy - dobra gra równa się grze fair play.

 

nightskating Katowice - Military Edition

ns

Furiowa ekipa brała udział jako współorganizator w nocnym przejeździe na rolkach w Katowichach - jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc!

ns

Cały przejazd liczył sobie około 15tu kilometrów. Organizatorzy narzucili jednak niezłe tempo! Chyba mają jakieś układy 'u góry' i wiedzieli o której trzeba skończyć - zaraz po finiszu zaczął padać deszcz.

ns

My bawiliśmy się przednio. Mamy nadzieję - do zobaczenia w przyszłym sezonie! :)

ns

 

Dni Fantastyki Militarnej - Fury Player Strike

fps

W dniach 28-29.08.2015 odbyła się premierowa edycja Dni Fantastyki Militarnej - Fury Player Strike. Organizatorzy odbiegli w przygotowaniach i organizacji od klasycznego pojęcia konwentu i nastawili się na szereg zawodów i turniejów: od eliminacji do Mistrzostw Polski w grę planszową Neuroshima Hex, przez turnieje ASG, po Straszny Tor w kopalni ćwiczebnej należącej do Muzeum Miejskiego Sztygarka. fps Największym zainteresowaniem jednak - czego organizatorzy się spodziewali - cieszył się turniej Juggera - widowiskowej gry zespołowej, gdzie prawie wszystkie chwyty są dozwolone. Całość zakończyła "gala" rozdania nagród, na którą każdy wygrany czekał z niecierpliwością.

fps

Tegoroczny FPS był edycją inauguracyjną. Mimo może niezbyt wielkiej ilości uczestników, organizatorzy są zadowoleni - dostali oddźwięk od osób biorących udział w wydarzeniu, że wszystkie punkty programu były przygotowane bardzo dobrze, a oni sami bardzo dobrze się bawili. Czekamy na kolejną edycję!

fps

 

EXPOShooting

Expo

W dniach 15 - 17 maja 2015, w Expo Silesia odbędą się Targi Strzelectwa, Militariów i Survivalu - EXPOShooting. CGF Furia będzie patronować temu wydarzeniu.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/exposhooting

 

Pyrkon 2015

W dniach 24 - 26.04.2015, "furiowa" ekipa brała udział w Pyrkonie - Konwencie Fantastyki organizowanym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Pyrkon

Mieliśmy swoje stanowisko ze strzelnicą, sklepikiem militarnym, zorganizowaliśmy turniej strzelecki, braliśmy udział w turnieju Juggera, ciężko pracowaliśmy, ale.. warto było! Niezapomniane chwile i atmosfera nie do opisania. To trzeba przeżyć samemu! Furia już wysłała zgłoszenie na Pyrkon 2016!

Pyrkon

 

 

24-26 października

Porytkon

Szczegółówe informacje na:

http://www.porytkon.pl//


26-28 września

LARP Bunkier 2034: Fabryka Mięsa

takt

Akcja gry toczy się w świecie znanym wam z książki Dmitrija Głuchowskiego "Metro 2033". Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji jej przeczytać - świat po zagładzie nuklearnej, w którym ludzie schronili się w moskiewskim metrze i żyją na jego stacjach.

Od kilku lat Timirjazewska, stacja moskiewskiego metra pozostająca na uboczu i trudno dostępna ze względu na otaczające zawały korytarzy, handlowała z bardziej cywilizowanymi obszarami za pośrednictwem Dmitrowskiej. Prowadzące tam tunele były stosunkowo bezpieczne, choć wysoki poziom skażenia biologicznego zmuszał do niemal nieustannego korzystania z kombinezonów ochronnych oraz pomocy licznej grupy doświadczonych stalkerów. Jednak od niemal trzech tygodni z południa nie nadeszła żadna karawana...

Szczegółówe informacje u organizatorów:

http://metro2033.postapocalyptic.net/
https://www.facebook.com/larp.bunkier